Product Vergunningverlening bouwen
Omschrijving
We dragen bij aan een fysiek veilige en mooie stad door toetsing van ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning. We toetsen de aanvragen aan de bouwkundige- en milieutechnische regels, de brandveiligheidseisen, bestemmingsplannen en de beeldkwaliteitsaspecten. In gevallen dat er sprake is van een meervoudige aanvraag, dragen wij zorg voor de benodigde coördinatie.
Handhaving is een van de belangrijkste publieke taken vanwege de voortdurende zorg en verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van de bebouwde omgeving. Dit geven we vorm door actief te controleren op kwaliteit en veiligheid tijdens de bouw, het actief opsporen van illegale activiteiten en het reageren op (woning)klachten.
In het jaarlijkse Integraal Handhavingsprogramma worden door ons handhavingsprioriteiten vastgelegd en worden de beschikbare uren voor inspectie en handhaving verdeeld over de reguliere taken en handhavingsprojecten.
Financiële gegevens
| Vergunningverlening bouwen | Rekening | Begroot | |||||
| Bedragen * 1000 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | |
| Financiële Lasten per deelproduct | |||||||
| 60287 | Administratie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60288 | Omgevingsvergunning act. Bouwen | 5.725 | 3.876 | 3.432 | 2.977 | 2.577 | 2.577 |
| 60289 | Omgevingsvergunning advieskosten | 528 | 206 | 250 | 235 | 222 | 221 |
| 60290 | Vergunningverlening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60291 | Lichte bouwvergunningen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60292 | Omgevingsvergunning act. Monumenten | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60293 | Onttrekkingsvergunningen | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60294 | Omgevingsvergunning act. Reclame | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60295 | Reguliere bouwvergunningen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60296 | Digitalisering | 76 | 197 | 199 | 199 | 200 | 200 |
| 60297 | Omgevingsvergunning act. Slopen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60299 | Uitvoering beeldkwaliteit | 336 | 245 | 178 | 176 | 174 | 174 |
| 60300 | Aanschrijven | 5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 60301 | Administratie | 2 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| 60302 | Inspect nieuwbouw, activiteit Bouwen | 218 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| 60303 | Inspectie lichte bouwvergunningen | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60304 | Evenementen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60305 | Inspectie onttrekkingsvergunningen | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60306 | Inspectie activiteit Reclame | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60307 | Omgevingsvergunning act.Sloopmelding | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60309 | Inspectie activiteit Monumenten | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60311 | Inspectie bestaande bouw | 195 | -81 | -100 | -100 | -100 | -100 |
| 60988 | Naamgeving openbare ruimte | 82 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Totaal Lasten Product | 7.273 | 4.481 | 3.996 | 3.525 | 3.112 | 3.111 | |
| Financiële Baten per deelproduct | |||||||
| 60287 | Administratie | 0 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| 60288 | Omgevingsvergunning act. Bouwen | -11 | -5 | -5 | -5 | -5 | -5 |
| 60290 | Vergunningverlening | 0 | -116 | -118 | -118 | -118 | -118 |
| 60292 | Omgevingsvergunning act. Monumenten | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60293 | Onttrekkingsvergunningen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60294 | Omgevingsvergunning act. Reclame | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60297 | Omgevingsvergunning act. Slopen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60299 | Uitvoering beeldkwaliteit | -346 | -335 | -341 | -341 | -341 | -341 |
| 60300 | Aanschrijven | -33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60302 | Inspect nieuwbouw, activiteit Bouwen | -0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60305 | Inspectie onttrekkingsvergunningen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 61199 | Leges Omgevingsvergunning | -4.514 | -3.525 | -3.584 | -3.584 | -3.584 | -3.584 |
| Totaal Baten Product | -4.904 | -3.975 | -4.042 | -4.042 | -4.042 | -4.042 | |
| Totaal product | 2.369 | 506 | -46 | -517 | -930 | -930 | |
Toelichtingen
De lasten nemen in de jaren 2015, 2016 en 2017 ten opzichte van het voorgaande begrotingsjaar met ruim
€ 0,4 miljoen af. Belangrijkste oorzaak is een in 2014 geraamde kostenreductie, ingegeven door een verwachte terugloop van vooral het aantal grote bouwaanvragen.
De baten (legesopbrengsten) zijn meerjarig begroot op ruim € 4,0 miljoen.